سیمان پاکتی

سیمان تیپ5 اصفهان

تماس بگیرید

سیمان تیپ5 بهبهان

تماس بگیرید

سیمان تیپ2 اصفهان

تماس بگیرید

سیمان تیپ2 دشتستان

تماس بگیرید

سیمان ضدسولفات سرباره‌ای مدائن

تماس بگیرید

سیمان تیپ1 سپاهان

تماس بگیرید

سیمان تیپ2 سپاهان

تماس بگیرید

سیمان تیپ 2 نایین

تماس بگیرید

سیمان 425-1 ساروج

تماس بگیرید

سیمان تیپ2 اردستان

تماس بگیرید

سیمان تیپ1 اصفهان

تماس بگیرید

سیمان 325-1 ساروج

تماس بگیرید

فروش سیمان در بسته‌بندی پاکتی

سیمان پودری خاکستری رنگ است که با ترکیب با آب به ماده ای چسبنده تبدیل می‌شود که به عنوان یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمانی در ساخت بتن مسلح و غیرمسلح، ملات بنایی و … مورد استفاده قرار می گیرد. سیمان ترکیب مشخصی از سنگ آهک، خاک رس و … است که پس از پخته شدن در کوره‌های مخصوص، آسیاب می شود. در واقع سیمان همانند یک چسب عمل می‌کند و مصالح را به هم یا به سطوح می‌چسباند. سیمان به دو صورت سیمان فله ای و در کیسه‌های گونی به شکل پاکتی در بازار موجود است، سیمان‌ پاکتی یا کیسه ای عموما در پاکت‌های 25 یا 50 کیلوگرمی به فروش می‌رسند.

ویژگی‌های پاکت (کیسه) سیمان پاکتی

سیمان پاکتی علاوه بر کیفیت محصول، نیازمند رعایت قوانین و استانداردهای بسته بندی است، در واقع  پاکت های سیمان نیز باید استاندارد باشند که شامل استفاده از حداقل سه لایه کاغذ یا استفاده از کیسه های پلی پروپیلن (p.p) به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به سیمان است. در سال‌های گذشته از پاکت‌های سه لایه کاغذی برای بسته‌بندی سیمان استفاده می‌شد که رفته رفته کیسه های پلی‌پروپیلن جای آن را گرفته است. از مزایای پاکت های پروپیلنی مقاومت دربرابر پارگی و رطوبت و هدررفت کمتر سیمان است. همچنین اطلاعاتی مانند نوع سیمان، تاریخ تولید و مشخصات کارخانه باید روی پاکت‌های سیمان درج شود.

نگه‌داری و انبار سیمان پاکتی

سیمان میل زیادی به رطوبت دارد و باید در برابر نم و رطوبت محافظت شود چرا که در برابر رطوبت می‌تواند به سرعت کیفیت خود را از دست داده و یا سفت شود. خسارات وارده به سیمان به دلیل انبار کردن نامناسب قابل توجه است و از این رو انتخاب پوشش مناسب و مراقبت مناسب برای نگهداری آن ضروری است.

انبار و نگه‌داری سیمان پاکتی در محل پروژه :

در اکثر پروژه‌های بزرگ ساختمانی انباری برای ذخیره ‌سازی سیمان مورد نیاز، در محل پروژه ساخته می‌شود. با وجود اینکه چنین انبارهایی موقتی هستند، باید شرایط و ضوابط خاصی داشته باشند :

  • دیوارها باید گچکاری شده و ضد رطوبت باشند.
  • سقف باید در برابر رطوبت عایق شده باشد.
  • برای حفاظت بیشتر ، کیسه های سیمان باید حداقل 10 سانتیمتر بالاتر از سطح زمین با استفاده از پالت های چوبی روی هم چیده شوند .
  • در صورت وجود پنجره ها ، این پنجره ها باید از نظر تعداد و اندازه حداقل باشند و محکم بسته شوند تا از ورود رطوبت هوا از خارج جلوگیری شود .
  • انبار تازه ساخته شده نباید برای نگهداری سیمان استفاده شود مگر اینکه داخل آن کاملاً خشک شده باشد.
   

 نگهداری موقت کیسه های سیمان در محوطه باز:

گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد سیمان یک یا دو روز در محل پروژه در فضای باز دپو شود. در چنین مواردی باید نکات زیر رعایت شود:

  • نگه‌ داری موقت نباید در هوای مرطوب انجام شود .
  • کیسه های سیمان باید بر روی یک سکوی خشک ساخته شده از تخته های چوبی که بر روی آجر و یا سنگ دانه‌های شن و ماسه خشک که 10سانتی متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد ، گذاشته شوند.
  • سیمان‌ ها باید کاملاً با برزنت یا پلاستیک ضخیم پوشیده شده و دربرابر رطوبت جو محافظت شود. در صورتیکه پلاستیک یک تکه موجود نباشد، پوشش پلاستیکی باید روی همدیگر هم‌پوشانی داشته باشند.
 

روش صحیح چیدن کیسه‌های سیمان :

چیدمان سیمان پاکتی باید به گونه ‌ای باشد که هم برای چیدن و برداشتن کیسه‌های سیمان راحت باشد و هم فضای کافی برای جابجایی و بازرسی کیسه‌ها برای شمارش وغیره باقی بگذارد.

 • هیچ کیسه سیمانی نباید در تماس با دیوار یا زمین روی هم قرارگیرد .
 • کیسه‌ های سیمان باید از دیوار حداقل 30 سانتی‌ متر و از سقف حداقل 60 سانتی‌ متر فاصله داشته باشند .
 • در مناطق خشک، حداکثر 12 پاکت سیمان به شرطی که ارتفاع آن از 180cm بیشتر نشود می‌توان به روی هم انبار کرد (اگر ارتفاع بیش از 10 کیسه است، کیسه‌ها را به صورت آجری بچینید تا خطر واژگونی کاهش یابد). در مناطق شرجی نباید بیشتر از 8 پاکت و ارتفاع  120cm، پاکت های سیمان روی هم قرار گیرند تا از کلوخه شدن یا فشرده شدن تحت فشار جلوگیری شود. درصورت کلوخه شدن، کیسه‌ها را می‌توان با غلتانیدن پاکت‌ها روی کف اصلاح کرد تا بصورت پودر درآیند. در صورتیکه با یکبار غلتانیدن، کلوخه‌ها به پودر تبدیل شوند آن را می‌توان مصرف کرد در غیر اینصورت قبل از مصرف باید تحت آزمایش های استاندارد مربوط قرار گیرد.
 • کیسه‌ های سیمان در مناطق شرجی باید بصورت کاملا چسبیده به یکدیگر باشند تا گردش هوا تا حد امکان کاهش یابد . در مناطق خشک پاکت‌های سیمان با فاصله 5 تا 8cm از هم نگه‌داری می‌شود تا عبور هوا از بین کیسه‌ها موجب خشک شدن سیمان شود.
 

تاریخ مصرف سیمان پاکتی

مدت زمان مصرف سیمان در مناطق شرجی با رطوبت بیش از 90درصد، حداکثر 45 روز و در سایر مناطق حداکثر 90روز بعد از زمان تولید می‌باشد.

تیپ های سیمان پاکتی

همانطور که اشاره شد سیمان انواع مختلفی دارد که عموما به واسطه میزان ترکیبات مواد اولیه تعیین می شود. در ادامه با انواع مختلف سیمان پاکتی آشنا می شوید:

سیمان تیپ 1

این نوع سیمان را با نام سیمان پرتلند معمولی در بازار می شناسند و برای مصارف عمومی که ویژگی خاصی از بتن خواسته نشده باشد استفاده می‌شود. این تیپ رایج‌ترین نوع سیمان در بازار است.

سیمان تیپ 2

این نوع سیمان را در شرایطی که احتمال وجود سولفات وجود دارد استفاده می‌کنند. سیمان تیپ 2 نسبت به سیمان تیپ 1 کندتر می‌گیرد و در زمان گرفتن نیز حرارت کمتری تولید می کند این نوع سیمان برای استفاده در شرایطی که احتمال سولفات وجود دارد مناسب است. به این سیمان، سیمان اصلاح شده نیز می‌گویند.

سیمان تیپ 3

این نوع سیمان در مدت زمان کوتاهی به مقاومت لازم دست پیدا می‌کند و در زمان گرفتن حرارت بیشتری تولید می‌کند. از این سیمان معمولا در هوای سرد استفاده می شود. به این سیمان، سیمان زودگیر گفته می‌شود.

سیمان تیپ 4

این سیمان در زمان گرفتن، حرارت بسیار کمی ایجاد می‌کند و موارد استفاده از آن زمانی است که شدت و مقدار حرارت تولید شده مورد توجه باشد. این سیمان مخصوص استفاده در مناطق گرمسیر و بتن ریزی‌های حجیم است و دیرتر از سایر انواع سیمان می گیرد و به سیمان دیرگیر شهرت دارد.

سیمان تیپ 5

این نوع سیمان را با نام سیمان ضدسولفات می‌شناسند. این سیمان دیرتر از سیمان معمولی می‌گیرد و سیمان بسیار مقاومی در برابر یون‌های سولفات است.

سیمان سفید و رنگی

ترکیب شیمیایی سیمان های سفید عموما همانند سیمان پرتلند معمولی است، اما در زمان ورود مواد اولیه از مواد رنگی مثل اکسیدهای آهن یا منیزیم به فرآیند ساخت جلوگیری می‌شود. سیمان‌های رنگی نیز با افزودن مواد رنگی معدنی بی اثر شیمیایی به سیمان معمولی تولید می‌شوند. سیمان‌های سفید و رنگی معمولا برای کارهای تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته باید به کیفیت رنگ نیز توجه داشت، رنگ سیمان باید در مقابل عوامل جوی و نور پایدار باشد.

سیمان سرباره‌ای

سیمان سرباره‌ای از آسیاب و مخلوط کردن سیمان پرتلند با 25 تا 65 درصد سرباره کوره آهن گدازی، به دست می‌آید. در ساخت این نوع سیمان، از مواد بازیافتی کوره استفاده شده و انرژی کمتری مصرف می شود. معمولا در مواردی که به مقاومت بالای سیمان نیازی نباشد از این نوع سیمان استفاده می‌شود. از ویژگی‌های آن می توان به ضد سولفات و کندگیر بودن اشاره کرد.

سیمان ممتاز

این سیمان روش ساختی شبیه به سایر مدل های سیمان دارد، با این تفاوت که در ساخت آن دقت و توجه بیشتری صرف می شود. معمولا در ساخت این نوع سیمان درصد مواد خام را با دقت انتخاب می کنند و ریزتر آسیاب می‌کنند تا واکنش سیمان ، آهک و سیلیس در کوره بیشتر بوده و با کیفیت بهتری انجام گیرد. این سیمان مقاومت اولیه بسیار بالایی دارد و گرمای بسیاری نیز در زمان هیدراته شدن آزاد می کند به همین دلیل قیمت آن نسبت به سایر انواع مختلف سیمان بالاتر است.

سیمان طبیعی

ماده اصلی این نوع سیمان خاکسترها و پوکه‌های آتشفشانی است. سیمان طبیعی را معمولا از مخلوط کردن سیمان پرتلند و آهک شکفته با پوکه های معدنی تولید می‌کنند. این سیمان را در بازار با نام پوزولانی یا تراس نیز می‌شناسند. از این سیمان در بتن ریزی های حجیم استفاده می‌شود.

قیمت سیمان پاکتی

در خرداد 1400 عرضه محصولات سیمانی به بورس کالا سپرده شد.در حال حاضر قیمت سیمان پاکتی باتوجه به عرضه و تقاضا بصورت هفتگی در بورس کالا مشخص می‌شود.

برای تایید قیمت‌های درج شده با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید، علت این امر نیز،نوسانات قیمت، حجم سفارشو اعلام هزینه حمل دقیق به هنگام انتخاب سیمان می باشد.

خرید سیمان پاکتی

برای خرید سیمان پاکتی در تعداد  200 ، 300 و 500 پاکت میتوانید سفارش خود را به واحد فروش اعلام کنید.با توجه به اینکه بارگیری مستقیما از کارخانه انجام می‌شود، حداقل تعداد سفارش برای کارخانه‌ها متفاوت است. حداقل سفارش برای اکثر کارخانه‌ها 200 پاکت است.