تاریخ انقضای سیمان پاکتی

عامل فاسد شدن سیمان تماس با هوا، یعنی رطوبت و دی‌اکسید کربن می‌باشد. به همین خاطر محیط‌ های مرطوب می‌تواند سرعت فاسد شدن سیمان را بیشتر کند علاوه بر این افزایش دما ، باد و آفتاب نیز شرایط را جهت فساد سیمان سرعت می‌بخشند.  سیمان‌هایی که دارای ساختاری ریزتر بوده و سرعت‌ گیرش بیشتری دارند دچار فساد سریع‌ تری نسبت به سایر سیمان‌ ها می‌شوند.

سیمان‌ها با دی‌اکسید کرین هوا در محیط مرطوب وا‌کنش داده و در اصطلاح کربناته می‌شوند. کربناته شدن سیمان را در اصطلاح فساد سیمان می‌نامند سیمان فاسد شده چه در بتن و چه در ملات استفاده گردد، زمان گیرش را طولانی‌تر کرده و مقاومت اولیه و گرمازایی را کاهش می‌دهد. درنتیجه بتن یا ملات به خواص و مقاومت مطلوب و موردنظر نخواهد رسید

طول عمر سیمان پاکتی و نحوه نگهداری

در صورت نگهداری و انبار سیمان پاکتی (چه در انبار مصالح‌فروشی و چه در محل کارگاه)؛ سیمان بعد 3 ماه نیاز به آزمایش مجدد دارد. به‌طورکلی، سیمان باید در زمان خرید به‌ سرعت مورد استفاده قرار گیرد. تا آنجا که عملی است از انبار کردن سیمان در طولانی‌مدت برای پروژه‌های مختلف عمرانی جلوگیری شود و انبارش سیمان به‌ گونه‌ای باشد که سیمان های قدیمی‌تر را زودتر مصرف کرد. ذخیره‌سازی طولانی‌مدت باعث شروع فرآیند هیدراتاسیون به دلیل رطوبت هوا می‌شود که نتیجه آن به وجود آمدن کلوخه‌ های سفت در داخل کیسه سیمان است. به همین دلیل، مهم است که سیمان به شکل اصولی ذخیره شود و از تماس آن با رطوبت جلوگیری کرد.

سیمان فاسد

از آثار ظاهری فاسدشدن سیمان آن است که سیمان بر اثر کربناته شدن چسبناک شده و به دانه‌های اطراف خود می‌چسبد بنابراین به تدریج کلوخه‌هایی در سیمان به وجود می‌آید و در طول زمان این کلوخه‌ها نیز سخت‌تر و سفت‌تر می‌گردند بنابراین وجود کلوخه‌هایی که به‌راحتی در اثر غلتاندن با جابجا کردن توده سیمان باز نشود نشانه‌ای برای تشخیص فاسدشدن سیمان می‌باشد باید در نظر داشت کیسه‌های سیمانی که در زیر فشار قرار گرفتند نیز ممکن است دارای کلوخه باشند.

اين کلوخه‌ها معمولاً بر اثر کمی فشار از بين رفته و نمی‌توان آن را فاسد در نظر گرفت در مواقعی که مصرف سیمان در محل موردنظر اهمیت ویژه‌ای داشته باشد برای تعیین میزان فاسد بودن سیمان می‌بایست سیمان را به آزمایشگاه ارجاع داده و با بررسی زمان‌گیرش، افت ناشی از سرخ شدن و همچنین مشخص کردن مقاومت فشاری، می‌توان نتایج دقیق‌تری به دست آورد.

( افت ناشی از سرخ شدن آزمایشی برای نشان دادن فساد سیمان است که در آن نمونه ای از سیمان را وزن کرده و تا دمای 1000 درجه حرارت می‌دهند. پس از گداخته شدن سیمان مجدد سیمان را وزن می‌کنند تا افت وزنی را بر حسب درصد به دست آورده و آن را افت سرخ شدن یا افت حرارتی می‌نامند. همانطور که قبلا گقته شد جذب رطوبت و دی‌اکسیدکربن باعث فساد سیمان می شوند که در دمای 1000 درجه از سیمان خارج می‌شوند. هرچه میزان رطوبت و co2 جذب شده و در حقیقت فساد سیمان بیشتر باشد , افت سرخ شدن بیشتر خواهد بود که حداکثر مقدار قابل قبول آن 3% است.)

فروشگاه آنلاین بورس سیمان واقع در اصفهان خیابان شیخ صدوق فروشنده انواع سیمان به صورت عمده و ارسال در سراسر اصفهان و حومه جهت سفارش خرید سیمان اردستان | خرید سیمان ساروج | خرید سیمان اصفهان و دیگر کارخانه های کشور با ما در تماس باشید

نحوه تشخیص سریع کیفیت سیمان در کارگاه ساختمانی

رنگ سیمان : باید خاکستری یا طوسی با سایه‌های سبز تیره باشد.
حالت ظاهری : باید نرم باشد؛ طوری که وقتی مشتی از آن را برداشته و بین دو انگشتمان فشار می‌دهیم حس نرمی داشته‌ باشد.

دما : وقتی دستمان را داخل کیسه‌ای از سیمان می‌بریم باید کاملاً خنک باشد. (حتی در تابستان)
چگالی : باید به حدی چگال باشد که وقتی مشتی از آن را داخل حجمی از آب می‌ریزیم. ابتدا برای دقایقی روی آب شناور باشد و سپس ته‌نشین شود.
چسبندگی : باید مقداری از آن را روی شیشه‌ای با آب مخلوط کرده پس از گیرش اولیه (حالت خمیری) به مدت ۲۴ ساعت آن را داخل آب قرار دهیم. پس از خروج از آب نباید ترکی در آن دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.