خرید سیمان فله 

در کل سیمان‌ها به دو روش در اختیار مردم قرار گرفته است که سیمان بسته بندی شده یا همان پاکتی و سیمان فله هستند. بسیاری از افراد چنین فکر می‌کنند که سیمان‌های پاکتی از موارد فله بهتر هستند، در صورتی که هرگز این طور نیست. البته سیمان پاکتی نیز مزایای خاص خود را دارد، اما خوب است بدانید که ویژگی‌های مثبت سیمان‌های فله بسیار بیشتر است.

مزایای سیمان فله

شما عزیزان در زمان خرید سیمان فله حتما باید به مواردی از جمله ویژگی‌های مثبت آن توجه داشته باشید. این توجه باعث می‌شود تا در نهایت بتوانید بهترین خرید را برای خود رقم بزنید. البته امروزه کسب و کارهای زیادی نسبت به تولید سیمان فله اقدام کرده‌اند و باید در جریان باشید که خرید خود را از چه اشخاص و گروه‌هایی انجام می‌دهید. در صورتی که نتوانید این محصولات را از افراد حرفه‌ای و متخصص دریافت کنید، بی شک در آینده ضررش را هم خواهید دید.

1- در ابتدا باید به ماندگاری نسبتا بالای سیمان فله اشاره داشت . این ماندگاری و طول عمر اگر چه آن قدرها هم زیاد نیست ، اما در صورتی که مقایسه‌ای با سیمان پاکتی داشته باشید، متوجه می‌شوید که مقدار آن از این نظر بسیار بیشتر خواهد بود. این طور که آمار و ارقام می‌گوید، ماندگاری سیمان فله در حدود سه ماه است، در حالی که این مقدار برای سیمان پاکتی تنها چیزی در حدود یک الی دو ماه خواهد بود.

2- شاید بدانید که انتقال سیمان نیز از جمله کارهای دیگری است که افراد باید از عهده آن بر آیند. این کار برای سیمان‌های پاکتی می‌تواند تا حد زیادی دشوار باشد و به نیروز انسانی نیز احتیاج باشد. این در حالی است که اگر از سیمان فله استفاده نمایید، دیگر به نیروی انسانی هم نیازی نخواهد بود. افراد با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات، به سادگی قادر به انتقال دادن سیمان فله و بردن آن به مقصد خواهند بود.

3- با توجه به این که سیمان فله در پاکت نگهداری نمی‌شود، بنابراین می‌توان این نتیجه را گرفت که پارگی‌ای هم در کیسه‌های آن‌ها به چشم نخواهد خورد. در صورتی که این پارگی برای کیسه‌های مربوط به سیمان‌های پاکتی رخ دهد، می‌تواند آسیب رسان باشد و در آینده خطراتی از جمله خرابی این سیمان‌ها را شاهد باشیم. این طور که گفته می‌شود، سیمان فله می‌تواند مقاومت خوبی در مقابل هوای بد داشته باشد و به طور کلی آن را باید عایقی در برابر هوا به شمار آورد. 

4- مزیت دیگر برای این سیمان فله این است که این نوع از سیمان‌ها دقیقا به ترتیب ورود به کارگاه مصرف خواهند شد. همین ویژگی باعث شده است تا هیچ گونه آسیبی به هزینه‌های افراد و سیمان‌های آن‌ها در دراز مدت وارد نشود.

5- باتوجه به اینکه در سیمان فله ای هزینه بسته بندی پاکت حذف می‌شود قیمت تمام شده سیمان کاهش می یابد که مناسب برای استفاده کارخانجات تولید بتن، ساخت تیرچه ، بلوک‌های سیمانی و قطعات پیش ساخته بتنی می‌باشد

سیمان فله

شیوه انتقال سیمان فله

با وجود این که سیمان فله برای انتقال به نیروی انسانی نیاز ندارد، اما باید تمهیداتی در نظر گرفته شود تا با استفاده از ماشین آۀات، بتوان این جا به جایی را به بهترین شکل ممکن صورت داد. در این روش بر خلاف روش سیمان پاکتی، ماشین مخصوص برای حمل سیمان فله باید در زیر سیلوها قرار گرفته شود و عملیات بارگیری نیز در سریع‌ترین زمان ممکن انجام گیرد. سپس این بار باید به سیلوی کارگاه منتقل شود.

بعد از آن، نوبت به متصل کردن لوله رابط آن ماشین به سیلو خواهد بود. این در واقع در زمان تخلیه ماشین حمل سیمان رخ خواهد داد.  در این لوله، فشار باید به بیشترین حد خود برسد. در غیر این صورت، کار انتقال نهایی نخواهد شد. به بیان دیگر، با برقراری جریان هوا می‌توان تا حد زیادی به این خواسته دست پیدا کرد. در نهایت هم سیمان فله درست مانند سیال به داخل سیلوهای گفته شده انتقال پیدا خواهند کرد.

سخن پایانی

با توجه به مطالب گفته شده، آگاه شدیم که این نوع از سیمان‌ها می‌توانند مزایای نسبتا بیشتری را به نسبت سیمان‌ های بسته بندی شده در خود داشته باشند. پس یکی از استراتژی‌ها در راستای به وجود آوردن ساختمان‌ها و یا تعمیرشان، استفاده از همین نوع از سیمان‌ ها خواهد بود. سیمان فله را می توانید از کارخانه های مختلف همچون کارخانه سیمان اردستان تهیه نمایید.

حال در صورتی که قصد خرید سیمان فله را دارید، قادر هستید تا با شماره تلفن‌های موجود در وب سایت ما تماس حاصل فرمایید. افراد در تیم ما به صورت شبانه روزی آمادگی پاسخگویی به سوالات شما را دارند